og. *Querido | AQH

og. *Querido
*Terentino x Quanta Ne
american quarter horse
ur. 11 marca 2004r

Właściciel: SK Naranja
Hodowca:  SK Naranja
Predyspozycje:
  • Worging cow,
  • Cutting,
  • Reining

Opis:
Zdrobnienia i ksywy stajenne: Qu, Qusio, Quś, Qusiek, Ququ, Cwaniak, Kochaś

Historia: Wszystko zaczęło się od szalonej wyprawy Ell i Lajki do USA, która miała się ograniczyć tylko do szaleństw po sklepach. Doszły nas jednak słuchy, że niedaleko jest zacna hodowla koni quarter horse i paint horse gdzie odbyć się ma na dniach sprzedaż koni. Pojechałyśmy więc obejrzeć i hodowlę i konie. Hodowla okazała się być też małym gospodarstwem agroturystycznym, a ponieważ przeznaczonych na sprzedaż koni nie chcieli nam pokazać wcześniej zostałyśmy tam do dnia sprzedaży. I właśnie wtedy oczy Ell wyskoczyły z orbit, gdy zaprezentowano Querido. Mimo całej swojej powagi i dojrzałości zaczęła skakać z okrzykiem „Chce go, chce go, chcę go!”. Lajka porażona i zszokowana tym widokiem nie miała jak zaprotestować i Ell wydała ładną sumkę na gniade piękno, które razem z obiema paniami wróciło do Norwegii. 
Urodził się w tejże hodowli i tam dorastał. Hodowcy znali się na swoim fachu i odkrywszy w Querido potencjał zachowali go na dłużej w swoich progach poddając go treningowi. Okazało się, że ma on tzw. „krowi zmysł”, dzięki czemu doskonale nadaje się do pracy z bydłem i głównie na tych dyscyplinach skupił się jego trening. Gdy ukończył siedem lat uznano, że należy puścić go w świat i wystawiono na sprzedaż. Wtedy to napatoczyłyśmy się my. Nie było jednak łatwo go dostać. Musiałyśmy okazać odpowiednie dokumenty oraz udowodnić doświadczenie w pracy z końmi westernowymi. Pomocne okazało się niemalże ślepe zapatrzenie Ell w ogiera oraz odwzajemniona sympatia z jego strony. Ostatecznie dobiłyśmy targu i zabrałyśmy ogiera do Naranji. 

Genetyka: Jego ojciec to piękny, gniady ogier Terentino, wielokrotnie utytułowany ogier rasy quarter horse. Prawdziwy król reiningu. Po nim to też Querido odziedziczył część swoich zdolności, piękną maść i wzorową budowę ciała. Również z jego strony przyszedł niezwykły dar krowiego zmysłu, jednak by go odszukać trzeba zagłębić się dalej w rodowód. Matką ogiera jest kasztanowata klacz Quanta Ne, która w gruncie rzeczy żadną gwiazdą sportu nie jest. To typowa klacz hodowlana. Ma jednak w swoich żyłach krew zacnych westernowców, sama zaś dysponuje wspaniałym, łagodnym usposobieniem, które przytłumiło nieco wybuchowa naturę ogiera Terentino, dając tak owocną mieszankę jaką jest nasz Querido. Quanta Ne cechuje się też dobrymi chodami i zgrabną budową ciała.

Geneza imienia: W tłumaczeniu z języka hiszpańskiego jego imię oznacza kochany, ukochany lub kochanek. Początkowo miało po prostu ładnie brzmieć. Tymczasem niewiele trzeba było, by Ell zwariowała na jego punkcie. Zwariowała to chyba jednak za słabo powiedziane. To jest po prostu odlot w kosmos, jeśli ktoś rozumie co mam na myśli. A jeśli nie rozumie to pozostańmy przy pierwszym wariancie totalnego zwariowania. Oznacza to tyle, że Querido stał się prawdziwym ukochanym… właściwie to nie tylko Ell, ale i reszty kadry też. Mimo to chyba jasne jest kto go kocha najbardziej. Podsumowując imię zaczęło oznaczać uwielbienie jakim otaczany jest ten wspaniały ogier. 

Eksterier: Querido to koń o typowej budowie quarter horse. Jego ciało ma wspaniałe atletyczne umięśnienie, które w nie jednym hodowcy wywołuje ukłucie zazdrości. Głowa o prostym profilu, delikatna i klinowata. Prawidłowe rozstawienie uszy oraz umiejscowione oczu w czaszce. Osadzona jest na dobrze umięśnionej szyi. Grzywa i ogon są dość obfite jak na standardy rasy. Ogier posiada dobre geny przodków. Łopatki ogiera są długie i prawidłowo nachylone, kłąb lekko zarysowany, ale widoczny i nie ma kłopotów z jego odnalezieniem. Grzbiet ma mocny i bardzo wytrzymały, a przy tym elastyczny. Zad dobrze umięśniony. Podobnie jak kończyny tylne, które stanowią doskonałą siłę napędową. Nogi zgrabne i suche, ale przy tym bardzo silne i wytrzymałe. Cechuje go doża zwrotność i zwinność. Ogier potrafi rozwijać bardzo duże prędkości na krótkich dystansach. 

Zachowania: Querido to koń o bardzo fantazyjnym usposobieniu. Łączy w sobie beztroskę młodego konia, a także dostojeństwo dumnego ogiera. Oczywiście to drugie kiedy mu się zachce. Na co dzień jest radosnym łobuzem, na którego żadną miarą nie da się gniewać. We wszystkim bowiem co robi jest po prostu kochany, inaczej się tego ująć nie da. 
Nawet jeśli jego charakter początkowo przejawiał dominujące skłonności po zetknięciu się z osobowością Pana Przeznaczenia musiał zaniknąć. Oczywiście Querido nie pozwoli sobą pomiatać, ale to nie leży też w naturze naszego ogiera czołowego. Krótko rzecz ujmując obaj panowie dogadują się bardzo dobrze i nie ma między nimi żadnych konfliktów. W stosunku do innych koni jest towarzyski i przyjazny. Odpowiednie wychowanie wyeliminowało zbędną agresję w jego zachowaniu. Ogier posiada duże zdolności adaptacyjne, dzięki którym szybko przyzwyczaja się do nowych warunków oraz do nowego miejsca jak i towarzystwa. 
Obyty z ludźmi. Obcuje z nimi od urodzenia i nie zaznał od nich żadnej krzywdy, toteż zachowuje się przyjaźnie. Ma dość ufny charakter, ale nie oznacza to, że może na nim jeździć pierwszy lepszy człowiek, który przyszedł do stajni prosto z ulicy. Owszem da się pogłaskać, pobawi się, nawet można wsiąść na niego, jednak gdy przychodzi do samodzielnej jazdy Querido robi właściwie z jeźdźcem co chce. Rozpoczynają się dzikie pląsy po padoku, co może się nieciekawie skończyć dla delikwenta w siodle. By móc na nim jeździć potrzebne jest doświadczenie i mocna ręka. Nie jest on typem konia, na którym można uczyć się jazdy konnej. Gdy jednak jest się już zawodowcem zaprawionym w konnych wojażach westernowych staje się on doskonałym towarzyszem treningów. Jest bowiem wyzwaniem, a każdy zawodowiec lubi wyzwania.
Ten koń to raczej miłośnik otwartej przestrzeni niż boksu, jednak nie przeszkadza mu to z godnością odstać swoje w boksie. Z resztą lubi swoje ‚mieszkanko’. Nie ma problemów z wprowadzeniem go do boksu, zwłaszcza odkąd się nauczył, że zawsze czeka tam na niego słodkie jabłuszko. Gdy jest w stajni siedzi cicho i nie uprzykrza życia nikomu. Czasami wystawi głowę przez górne drzwiczki i obserwuje co się dzieje na korytarzu. 
W porze karmienia jest podekscytowany i radosny. Nie rzuca się jednak na stajennego jakby nie jadł od roku. Wierci się trochę, ale zaczeka aż stajenny nałoży mu jego przydział. dopiero wtedy rusza do jedzenia.

Pielęgnacja i zdrowie: Szczotkowanie przybiera najrozmaitsze formy. Wszystko zależny od jego nastroju. Potrafi być grzeczny i współpracować z osobą, która chce go doprowadzić do ładu. Jednak gdy humorek mu nie dopisuje potrafi uprzykrzyć szczotkowanie na wszelkie możliwe sposoby. Zazwyczaj jednak jest spokojny i rozrabia tylko troszeczkę. Więcej jest jednak z tego śmiechu niż jakiejkolwiek złości. Querido wie, że przyzwoite zachowanie leży w jego interesie, gdyż dostaje później nagrodę za dobre sprawowanie. 
Kąpiele są bardziej przebojowe, bo gniady lubi chlapać się w wodzie. Po myciu w myjce zawsze wszyscy są mokrzy. Querido chlapie bowiem na wszystkie strony, zarzuca głową i wytrzepuje się, gdy leci na niego strumień bieżącej wody. Nikt już nie używa przy myciu go odzieży ochronnej, czy płaszczów przeciwdeszczowych, bo i tak wychodzi się przemoczonym do suchej nitki.
Ogier jest kuty na cztery nogi w związku z czym musi regularnie odwiedzać kowala. Nie powiem, żeby to sprawiało mu przyjemność. Podczas wizyty jest podenerwowany, ale nie przeszkadza kowalowi w jego pracy. Z doświadczenia wie, ze im mniej się wierci, tym szybciej przykra czynność dobiega końca, a on jest chwalony i nagradzany smakołykami. 
Podobny stosunek ma do wizyty weterynarza. Choć jeszcze same badanie nie robi mu żadnej różnicy to szczepienia są zdecydowanie nieprzyjemne. Nie raz nasza droga pani weterynarz oberwała ogonem. W ten sposób ogier daje upust swojego niezadowolenia. Pod żadnym pozorem nie gryzie, a tym bardziej nie stara się kopć. Wie, że to niewłaściwe zachowanie. 
W transporcie jest opanowany niezależnie od tego w jakim koniowozie tudzież przyczepce jedzie. Towarzystwo mu nie potrzebne, ale też nie przeszkadza. Sama jazda samochodem nie wpływa negatywnie na jego stan psychiczny jeśli tylko jedzie się ostrożnie. Przy gwałtownym i nerwowym prowadzeniu każdy by się zirytował, więc puki kierowca jedzie umiejętnie Querido jest spokojny i zadowolony. Wprowadzanie i wyprowadzanie go z przyczepki przebiega bardzo sprawnie. Ogier ma zaufanie do ludzi z którymi obcuje na co dzień.

Padok: Czas, który spędza na padoku poświęca na zabawę, wygłupy i na spożytkowanie drzemiących w nim pokładów energii. Czasami jednak nawet on przystaje by poskubać w spokoju trawę i złapać oddech przed następną porcją zabawy. Lubi mieć towarzystwo w zabawie, jednak gdy widzi brak zainteresowania ze strony innych koni nie naprzykrza się tylko zajmuje sam sobą. Querido jest kreatywny i do przyjemnego spędzania czasu nie potrzebuje innych. Obecność człowieka na padoku zawsze budzi w nim ciekawość. Bardzo się cieszy, gdy okazuje się, że człowiek przyszedł się z nim powygłupiać, albo przyniósł mu pyszną niespodziankę. Nie ma to jednak zbyt często miejsca, gdyż w stajni jest bardzo dużo pracy. Gdy jest zaprowadzany na padok czuje się w nim narastające podniecenie wywołane wizją wspaniałej zabawy. Gdy przychodzi czas by wrócić do stajni ogier nie ucieka przed stajennym tylko posłusznie przychodzi zawołany po imieniu. Pozwala sobie założyć kantar i dopiąć do niego lonże, po czym już wyciszony posłusznie wraca do stajni razem z człowiekiem. A tam oczywiście czeka na niego nagroda.

Praca w ręku: W westernie praca z ziemi jest równie ważna jak ta w siodle. Ogier lubi pracować z człowiekiem na wszelkie możliwe sposoby, więc praca na lonży cieszy go nie mniej niż jazda pod siodłem. Na ogół jest skoncentrowany. Ćwiczenia wykonuje prawidłowo i chętnie uczy się nowych rzeczy. Nie zniechęcają go niepowodzenia. stanowią one wręcz siłę napędową do dalszej pracy, gdyż Querido jest perfekcjonistą. W żadnym wypadku nie szarpie lonży, nie naciera na człowieka, ani od niego nie ucieka. Poddaje się jego woli, bo ma świadomość, że czasem człowiek po prostu wie lepiej co trzeba zrobić. Praca z batem nie sprawia kłopotu, choć jako źrebak obawiał się tego narzędzia. Poza typowymi zajęciami związanymi z jazdą w stylu western Querido znajduje się w treningu PNH. By urozmaicić pracę z ziemi stosujemy 7 gier PNH. Na razie ogier jest na początkującym etapie i dopiero uczy się tych wszystkich relacji. Jest jednak na dobrej drodze, by pogłębiać tę piękną więź z człowiekiem, która można ociągnąć tego typu treningiem.

Trening: Trening w siodle to istota jego szkolenia. Nie wszystkie dyscypliny jednak możemy trenować u nas w stajni, gdyż nie posiadamy własnych cielaków. Na nasze szczęście udało nam się wejść dy z hodowcą bydła, który ma swoją hodowlę całkiem niedaleko nas. Tak więc średnio raz w tygodniu jeździmy do niego na fermę i trenujemy z cielakami. Querido traktuje to bardzo poważnie, niemal tak jak same zawody. Jest równie wrażliwy w pysku jak i na dosiad co jest dla nas dużym ułatwieniem. Trening reiningu możemy na szczęście przeprowadzać na terenie własnej stajni. Oczywiście wolimy trenować u siebie, gdyż znika problem dojazdu, a także teren jest dla konia znajomy i nic nie rozprasza jego uwagi, czego nie można powiedzieć o obcym gospodarstwie. Querido na szczęście szybko się przyzwyczaja do nowego otoczenia, dobrze znosi transport, a na treningach jest skoncentrowany i gotowy do ciężkiej pracy.

Reining: W tej dyscyplinie głównym atutem Quwerido jest to, że potrafi idealnie zgrać się z jeźdźcem oraz jego techniczna doskonałość. Jest zwrotny i zwinny, dzięki długotrwałej pracy z bydłem. Ważną rolę w odnoszeniu przez niego sukcesów odgrywa tutaj perfekcjonizm oraz wrodzona żywotność konia. Querido uwielbia szaleć, a reining to dyscyplina z ostrym tempem i brawurą. 

Working cow: To jego królewska dyscyplina, która łączy w sobie dwie pozostałe. Obie reprezentuje na równym poziomie, jednak z pewnych względów praca z bydłem jest zawsze lepiej oceniana. Jest to spowodowane doskonale rozwiniętym „krowim zmysłem”, a także przyjemnością jaką czerpie ogier z pracy z bydłem. W czasie prowadzenia cielaka jest bardzo skupiony nie tylko na zwierzęciu, ale również na sygnały jeźdźca. Podporządkowuje się wszystkim poleceniom, wykonując je najlepiej jak potrafi, co przynosi tak dobre efekty. Naturalne umiejętności do pracy z bydłem przynoszą mu dodatkowe uznanie w oczach sędziów, a co za tym idzie lepsze noty. W drugiej części tej dyscypliny ogier prezentuje swoje umiejętności reiningowe. Może wtedy pochwalić się prawidłowością swoich chodów, a także dobrą zwrotnością i zwinnością. Choć to dynamiczna dyscyplina ogier potrafi poruszać się z lekkością, co dodaje piękna wykonywanym przez niego figurom.

Cutting: Dobrze rozwinięty „krowi zmysł” pozwala mu na start w cuttingu. Jest oczywiście koniem „wycinającym” wybranego cielaka z stada. Przy wchodzeniu w stado jest spokojny i przyjaźnie nastawiony do cieląt, przez co nie wzbudza w nich strachu i nie wywołuje zamieszania. Po wyborze cielaka, którego należy wyprowadzić ze stada zabiera się do pracy. Jeździec siedzący w siodle nie musi martwić się absolutnie o nic, poza utrzymaniem się w siodle, gdyż Querido doskonale zna się na tym fachu. Sprawnymi ruchami odcina cielę od reszty stada i z niesamowitą precyzją odprowadza go na środek areny, skąd nie pozwala mu na powrót do stada. Pozostaje przy tym we właściwej odległości od cielaka, by nie wyrządzić mu najmniejszej krzywdy. Widać wtedy jak wspaniale nadaje się do tej pracy. W pełni skupia się na cielaku i można rzec, że przewiduje jego posunięcia. Czas reakcji jest błyskawiczny, przez co byczek nie ma najmniejszych szans by uciec z powrotem do stada. Jeździec musi się mocno trzymać siodła, gdyż czasem ruchy Querido są tak szybkie i gwałtowne, że niedoświadczony jeździec z pewnością wyleciałby z siodła. Jednak ta szybkość i zwrotność działają na jego korzyść i pozwalają na odnoszenie dużych sukcesów. 

Tereny: Jadąc z nim w teren trzeba być wariatem, ale w naszej stajni takich nie brakuje. Querido to koń, który w terenie może zachowywać się nawet nieobliczalnie. Nigdy nikt nie wie co mu strzeli do głowy, choć oczywiście potrafi zachowywać się jak należy. Oczywiście po prostu nie widzi sensu w zwyczajnej uległości, której okazuje sporo na treningach. Po co być grzecznym jak można pobrykać? Cały czas trzeba go pilnować, a i tak zawsze wywinie jakiś numer. Absolutnie nie prowadzi to do niczyjego uszczerbku na zdrowi. Ogier nikomu nie chce zrobić krzywdy, po prostu lubi się bawić i wygłupiać. My z resztą też. Jako quarter horse oraz koń typowo westernowy ma predyspozycje do rajdów. Ma wygodne chody, a ponad to jest bardzo wytrzymały. Praca z krowami wyrobiła mu charakter na tyle, że nie obawia się absolutnie niczego co można spotkać w terenie. Zwierzyna leśna w jego oczach to trochę inne krowy, którymi nie trzeba w danej chwili się przejmować. Nie zbacza niepotrzebnie z drogi, bo jaka przyjemność łazić po krzakach. W zastępie idzie trochę brzydko, gdyż nie jest do końca zdecydowany jakie tempo chce utrzymać. Trzeba go wtedy dyscyplinować i doprowadzać do porządku. Na szczęście idzie się z nim dogadać w tej kwestii. Potrafi przeskakiwać przez niskie przeszkody terenowe, a do wody wbiega pierwszy chlapiąc wszystkich dookoła. 

Hodowla: Kto popatrzy na tę budowę ciała, finezję ruchu, elastyczność oraz na wszelkiego rodzaju talent i urodę wie, że grzechem byłoby wyłączenie go z użytku hodowlanego. Takie geny wręcz aż się proszą o to, by je przekazać dalej. Nic wiec dziwnego, że stanówki cieszą się sporym zainteresowaniem. Jego dzieci nie zawsze nadają się do pracy z bydłem, ale inne dyscypliny westernu stoją przed nimi otworem. wiele zależy wszak od odpowiednio dobranej matki. Wszyscy potomkowie Querido mogą się pochwalić jednym – mają wspaniała budowę swojego ojca. W tej kwestii ma on bowiem rewelacyjne i dominujące geny.


Rodowód:


og. *Querido
american quarter horse
ur.  2004r
ojciec:
*Terentino 
Azantino*Karmazyn
Ormianka
*ToreaMorded
*Vivanna
matka:
Quanta Ne
Quantus Ne*Papillion
*Suri Ne
Aurora*Amanker
Czarna Mila

Dokumenty:
brak

Treningi (11):
  1. 04.03.2011r. / Western working cow >>>
  2. 09.03.2011r. / Western reining >>>
  3. 19.03.2011r. / Lonża >>>
  4. 25.03.2011r. / Western working cow >>>
  5. 03.05.2011r. / Zabawa z piłką >>>
  6. 27.05.2011r. / Western reining >>>
  7. 02.07.2011r. / Lonża >>>
  8. 06.03.2011r. / Rajd przez Norwegię l1l l2l l3l l4l l5l l6l l7l
  9. 07.05.2011r. / Teren w SK Bernauxstud >>>
  10. 28.06.2011r. / Wyjazd nad jezioro >>>
  11. 07.07.2011r. / Rajd towarzyski |1| |2| |3| |4| |5|

Osiągnięcia (60):
  1. I miejsce w konkursie na naj sportowca na WSK Lola >wyniki<
  2. I miejsce w western cutting na hip. Paris >wyniki<
  3. I miejsce w western kat. inne na hip. Paris >wyniki<
  4. I miejsce w western working cow na Stud Divine >wyniki<
  5. I miejsce w wystawie westernowców na hip. Paris >wyniki<
  6. I miejsce w western reining na hip. Rocco >wyniki<
  7. I miejsce w western cutting na hip. Rocco >wyniki<
  8. I miejsce w western working cow na hip. Rocco >wyniki<
  9. I miejsce w western cutting na hip. Amarant >wyniki<
  10. I miejsce w wystawie innych ras na hip. Zanzibar >wyniki<
  11. I miejsce w konkursie na naj westernowca na hip. Zaznibar >wyniki<
  12. I miejsce w western reining na HK Saphira >wyniki<
  13. I miejsce w wystawie koni sportowych kat. AQH na hip. Ivanow >wyniki<
  14. I miejsce w western working cow na hip. Ivanow >wyniki<
  15. I miejsce w western reining na hip. Tiere >wyniki<
  16. I miejsce w wystawie koni AQH na hip. Sakura >wyniki<
  17. I miejsce w konkursie na naj westernowca na hip. Rocco >wyniki<
  18. I miejsce w wystawie ras amerykańskich na Shutter Stable >wyniki<
  19. I miejsce w western cutting na hip. Tiere >wyniki<
  20. I miejsce w pokazie westernowców na hip. Saphira >wyniki<
  21. I miejsce w western cutting na hip. Alicante >wyniki<
  22. I miejsce w maściochach kat. gniade na hip. Alicante >wyniki<
  23. I miejsce w western cutting na hip. Sakura >wyniki<
  24. I miejsce w konkursie na naj westernowca na WHK Anarkia >wyniki<
  25. I miejsce w konkursie na naj konia amerykańskiego na WHK Anarkia >wyniki<
  26. I miejsce w western reining na hip. Milky >wyniki<
  27. I miejsce w western cutting na hip. Ivanow >wyniki<
  28. I miejsce w western working cow na hip. Ivanow >wyniki<
  29. I miejsce w western reining u Nad >wyniki<
  30. II miejsce w western reining na hip. Paris >wyniki<
  31. II miejsce w serii naj kat. ogiery na WSK Lola >wyniki<
  32. II miejsce w maściochach gniadych kat. ogiery na hip. Tiere >wyniki<
  33. II miejsce w wystawie ogierów na WSK Lola >wyniki<
  34. II miejsce w western reining na WSK Lola >wyniki<
  35. II miejsce w western reining na WHK Anarkia >wyniki<
  36. II miejsce w wystawie koni innych ras kat. ogiery na hip. Twix >wyniki<
  37. II miejsce w western reining na WHK Anarkia >wyniki<
  38. II miejsce w western reining na hip. Aulette >wyniki<
  39. II miejsce w konkursie na naj konia miesiąca marzec 2011 na hip. Tiere >wyniki<
  40. II miejsce w konkursie na na konia innej rasy na hip. Zanzibar >wyniki<
  41. II miejsce w western cutting na hip. Ivanow >wyniki<
  42. II miejsce w western cutting na hip. Tiere >wyniki<
  43. II miejsce w wystawie koni AQH/APH na Golden Bay >wyniki<
  44. II miejsce w western reining kat. ogiery/wałachy na hip. Paris >wyniki<
  45. II miejsce w western reining na hip. Alicante >wyniki<
  46. II miejsce w western cutting na hip. Milky >wyniki<
  47. III miejsce w wystawie koni sportowych kat. westernowe na hip. Aulette >wyniki<
  48. III miejsce w western reining na hip. Amarant >wyniki<
  49. III miejsce w maściochach kat. gniade na hip. Zanzibar >wyniki<
  50. III miejsce w konkursie na naj gniadosza na hip. Zanzibar >wyniki<
  51. III miejsce w konkursie na naj ogiera na hip. Zanzibar >wyniki<
  52. III miejsce w konkursie na naj galop pod siodłem na hip. Zanzibar >wyniki<
  53. III miejsce w western cutting na hip. Awokado >wyniki<
  54. III miejsce w western working cow na hip. Awokado >wyniki<
  55. III miejsce w western reining na hip. Awokado >wyniki<
  56. III miejsce w wystawie koni innych ras kat. ogiery na hip. Milky >wyniki<
  57. III miejsce w western cutting na WSK Sakura >wyniki<
  58. III miejsce w western reining na hip. Ivanow >wyniki<
  59. Vice Vice Najk Koń Lutego 2011 na hip. Paris >wyniki<
  60. Tytuł „Naj utalentowany ogier zawodów” na hip. Alicante >wyniki<

Potomstwo (19):
  1. og. Electric Guitar [od kl. *Coco Channel] KARTA
  2. og. Soueno [od kl. *Cherokee Karo] KARTA
  3. og. Serpente [od kl. *Cherokee Karo] KARTA
  4. og. Celebration [od kl. Colorful Lightning] KARTA
  5. og. Quebeck [od kl. *Fire Storm Lady] KARTA
  6. og. Quantum [od kl. *Fire Storm Lady] KARTA
  7. og. Maderu [od kl. Miss Strengi] KARTA
  8. og. Esclavo [od kl. Miss Strengi] KARTA
  9. og. Cazador [od kl. *Cherokee Karo] KARTA
  10. og. Naohiro [od kl. *Fire Storm Lady] KARTA
  11. kl. Locurna [od kl. *Artemis] KARTA
  12. kl. Avellana [od kl. *Artemis] KARTA
  13. kl. Caliente [od kl. Revange] KARTA
  14. kl. Scorpena [od kl. *Cocco Channel] KARTA
  15. kl. Desagradable [od kl. *Fire Storm Lady] KARTA
  16. kl. Implozja [od kl. Cocco Chanel] KARTA
  17. kl. Espada [od kl. Cocco Chanel] KARTA
  18. kl. Pelusa [od kl. Fire Storm Lady] KARTA
  19. wał. Asch's Quimbo (od Aschanti) [boks] [zdjęcie]

    Galeria:
    Kliknij by zobaczyć!


    Cennik:
    stanówka - 21 500h

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz